No to jazda!

  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. No to jazda!

Wydarzenie

No to jazda!

Forum Koszalin
25.05 - 24.09.2022

SZLAKIEM GOTYCKICH KOŚCIOŁÓW GMINY SIANÓW

Pora na ostatnią w tym roku wycieczkę rowerową z przewodnikiem. Tym razem zapraszamy do wspólnego odkrywania dziedzictwa sakralnego naszego regionu.

Lubisz tak, jak my, zwiedzać Polskę na dwóch kółkach? Wybierz się na wycieczkę razem z nami! Pobierz aplikację #RoweryNaForum, wypełnij formularz na stronie www.wycieczkiroweroweforum.pl i zapisz się na najbliższą eskapadę z naszym przewodnikiem. To świetna okazja, aby zobaczyć miejsca z historią!

Tym razem zapraszamy na wycieczkę „Szlakiem gotyckich kościołów”. Startujemy 24 września o godz. 9.00 spod Forum. W planie mamy pokonanie 51 km. Jedziemy do gminy Sianów, a naszym celem jest bogata architektura sakralna tego rejonu. W Sianowie zobaczymy kościół z XVI w. Następnie udamy się do Karnieszewic, gdzie podziwiać będziemy kościół w konstrukcji szachulcowej. Kolejne etapy naszej podroży to miejscowości: Dąbrowa, Dobiesław, Iwęcin i Osieki – wszystkie z zabytkowymi budowali sakralnymi, których obecność zawdzięczamy bractwu cystersów zamieszkujących te ziemie w przeszłości. Warto wsiąść na dwa kółka i odkryć kawałek wspaniałej historii.

Rowerowe spotkania organizujemy co dwa tygodnie. Grupy są kameralne (maksymalnie 15 osób). Od tego roku na rowerową przygodę zapraszamy również dzieci (w fotelikach, pod opieką dorosłych).

Zapisy na wycieczkę rowerową „Szlakiem gotyckich kościołów” ruszają w środę, 14 września.

Uroki Pomorza Zachodniego możesz również odkrywać indywidualnie. W aplikacji udostępniamy 29 szlaków, a każda trasa to inny stopień trudności i inny dystans, dlatego z powodzeniem dostosujesz go do swoich możliwości. Szerokiej drogi!